KONST / Litografier / Färglitografi 16894135
nr 1689 4135
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Signerad, numrerad 43/310, Hamnarbetare. Färglitografi, bildmått: 56x66 cm, yttermått inklusive ram: 76x83 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 24 mars 2025
kl 19:26:38
700 kr
800 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin